Εκπαιδευτική Επίσκεψη | Βιομηχανία συνθετικών κουφωμάτων KAPTAIN S.A. – 27.10.2017

Την Τρίτη 17 Οκτωβρίου 2017 ο τομέας Δομικών Έργων και Γεωπληροφορικής του 1ου ΕΠΑΛ Χαλκίδας διοργάνωσε εκπαιδευτική επίσκεψη στην βιομηχανία συνθετικών κουφωμάτων KAPTAIN S.A στις ιδιόκτητες εγκαταστάσεις της εταιρίας στην Αυλίδα Ευβοίας.

Οι μαθητές ξεναγήθηκαν από τον ίδιο τον κ. Καπετάνιο Ευάγγελο στους ανακαινισμένους χώρους της βιομηχανικής μονάδας, παρακολούθησαν την διαδικασία παραγωγής των συνθετικών κουφωμάτων από τις αυτοματοποιημένες μηχανές παραγωγής σχεδιασμένες σύμφωνα με τις αυστηρότερες Ευρωπαϊκές προδιαγραφές του 2015. Επίσης, ενημερώθηκαν για τα πλεονεκτήματα των συνθετικών κουφωμάτων, για τις κατηγορίες των προϊόντων της εταιρίας και για τους προορισμούς αποστολής των προϊόντων (νησιωτική Ελλάδα, Ευρωπαϊκές χώρες, Ασία, Αφρική).

Τέλος, θέλουμε να ευχαριστήσουμε την εταιρία CAPTAIN S.A. για την ολόθερμη και εγκάρδια φιλοξενία της, μεριμνώντας και για την δωρεάν μεταφορά των μαθητών μας.